Сьогодні , 12-го травня, святкує свій День Народження видатний геній сучасності Іван Марчук ! Захоплююсь Вами і Бажаю здоров‘я , натхнення та радощі ! Іван Марчук – жива легенда, один з найвизначніших українських художників та скульпторів нашого часу, якого британське видання The Daily Telegraf внесло до списку 100 генії сучасності


Іван Марчук народився в Москалівці (ґміна Білозірка Кременецького повіту Волинського воєводстваПольська республіка; нині село Лановецького району Тернопільської області) в родині відомого на всю округу ткача.

Після закінчення семирічної школи вступив до Львівського училища прикладного мистецтва імені Івана Труша на відділ декоративного розпису, де навчався протягом 1951—1956 років (викладачі Карло ЗвіринськийОлекса Шатківський, Н. Сукачова). Після служби в армії продовжував навчання на відділі кераміки Львівського інституту прикладного мистецтва, який закінчив 1965 року (викладачі Роман СельськийДанило Довбошинський).

У 1965—1968 роках працював у Інституті надтвердих матеріалів НАН України, у 1968—1984 — на Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва.

З 1984 року — на творчій роботі.

У 1989—2001 роках мешкав у АвстраліїКанаді й США. У 1990 році Марчук відвідав Україну й відбулася його перша офіційна виставка у Києві — у Державному художньому музеї українського образотворчого мистецтва (нині Національний художній музей України).

Живе та працює в Києві.Написать коментарий

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо